• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
7,834 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Zemin Kaplama Nedir

zemin kaplama

   Zemin kaplama kalıcı veya geçici döşemeler için genel bir terimdir. Bir zemin yapısı üzerine uygulanan her hangi bir bitiş kaplama biçimidir.

   Malzeme seçimi için; maliyet, dayanıklılık, ses yalıtımı, konfor ve temizlik gibi faktörler önemli etkenlerdendir.

   Zemin kaplama malzemeleri günümüzde bir çok sektörlere hitap etmektedir. Bu sektörlerde kendi içerisinde genel olarak 2 bölüme ayrılmaktadır. İç mekan zemin kaplamaları ve dış mekan zemin kaplamaları olarak adlandırılır.

İç Mekan Zemin Kaplamaları

İç mekanlarda istenilen ortama uygun sert veya esnek olarak, hava, su ve kimyasal etkilere karşı oluşturulan zemin kaplama biçimidir.

Örnek; Poliüretan zemin kaplamaları, sünger kaplamalar, halı ve ahşap kaplamalar, pvc kaplamalar vb. gibi ürünlerdir.

Dış Mekan Zemin Kaplamaları

Dış mekanların özelliklerine uygun olarak üretilen ve geliştirilen katkısız veya kimyasal katkılı zemin kaplama uygulanan biçimdir.

Örnek; mermer kaplamalar, dış cephe kaplamaları, epoksi zemin kaplamalar, seramik kaplamalar, akrilik zemin kaplamalar, suni çim kaplamaları, asfalt kaplamaları, beton kaplamaları, kauçuk kaplamaları vb. gibi ürünlerdir.

Neden Zemin Kaplama Kullanılmalıdır

Zemin kaplama geniş ürün yelpazesi ile kullanıcıların göz zevkine hitap etmektedir. İç mekan olsun veya dış mekan olsun tüm sektörlere hitap edecek ürün çeşitleri mevcuttur.

Dekoratiflik istenilen tüm bölgelere uygun kaplama malzemesi kullanılarak hoş bir görüntü elde edilmektedir. Kullanılacak alana ve kullanılacak malzemeye göre maliyetlendirme fiyatları değişim göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Kauçuk Zemin Kullanımı ve Faydaları başlıklı makalemizde kauçuk kaplama, kauçuk zemin kaplama ve kauçuk zemin kaplama faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR