• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,951 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Konya Organize Sanayi Bölgesi 7. Sokak No: 9 42050 Konya / TÜRKİYE
  • TELEFON: + 90 332 239 14 41
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

   Selçuk Kauçuk, 2001 yılında günlük 4.000 çift lastik ayakkabı üretim kapasitesi ile Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 16.000 m2 açık, 7.000 m2 kapalı alanda müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. 2003 yılı sonlarına doğru kurduğu ek tesislerle PVC tabanlı enjeksiyon ayakkabı ve terlikleri, PVC tabanlı monte keten ayakkabıları, termo kauçuk tabanlı deri bot ve ayakkabıları ve kauçuk tabanlı bot üreterek kapasitesini günlük 8.000 çifte çıkartacak yatırım yapmıştır.

   2006 yılının başlarında kauçuk ayakkabı, kauçuk taban ve parça üretiminde edindiği tecrübeler sayesinde, kendi kalıp atölyesini kurarak otomotiv yan sanayi sektörüne girmiştir. Piyasanın talep ettiği makas burçları kalıplarını yaparak, müşterine üretimlerini sunmuştur. 2007 yılı başlarında sırasıyla motor takozları, motor kulak takozları, şanzıman takozları, kabin takozları, denge kolu burçları ve bazı kauçuk metal parça üretime başlayarak bu sektörde adında söz ettirmektedir.

   Ham madde, yarı madde ve mamul madde aşamalarını ve metal işlemlerini tamamen bünyesinde sonuçlandıran firmamız, sizlerin engin tecrübe ve önerileri ile ürün çeşitliliğini arttıracak ve kaliteden ödün vermeden en ekonomik üretimi ve satışı yapmayı ana prensip kabul etmektedir.

   2008 yılı sonlarına doğru, Çevre Bakanlığı’ndan Ömrünü Tamamlamış Lastikler konusunda Geri Dönüşüm Lisansı alarak, Türkiye’deki 5. tesis olmuştur.

   2009 yılı başlarında ise Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Kauçuk Zemin Kaplaması ürünleri imaltına başlamıştır.

   İşimizi yaparken topluma, sektörümüz kuruluşlarına, müşterilerimize ve çalışanlarımıza karşı ekonomik ve toplumsal bir varlık olarak, sorumluyuz.

   Müşterilerimizi çevre dostu olarak görür, değeri mümkün olduğu kadar yüksek ürün ve hizmet sunarak onların saygısını ve bağlılığını kazanmaya çalışırız. Bize göre kar, müşterilerimiz memnun ettiğimiz ve ilişkilerimizi sürekli kıldığımız sürece onlar tarafından bize verilen ödüldür.

   Ürün ve hizmet aldığımız şirketlere, karşılıklı yararlarımızı düşünerek davranır, işbirliği ve güven içerisinde çalışarak verimliliğimizi ve uzun vadeli karlılığımızı arttırırız.

   Çalışanlarımızın, şirketimizin başarısında payı olan, katılımcı, yaratıcı, kendini sürekli geliştiren, yaptıkları işten tatmin olan ve kendini güvencede hisseden kişiler olmasından sorumluyuz.

   Bize göre kalite; sorumluluklarımızı yerine getirirken doğru şeyi, doğru zamanda, doğru yapmak için gerekli olan en önemli araçtır. Kalite bir sorumluluktur. “Kaliteli iş, memnun müşteri” temel politikamızdır.

   Müşteri memnuniyetini ön plana alan kaliteli hizmetler üretmek ve sunmak; tanımlanmış şartlar içerisinde bütün çalışanlarımızla, kalite gereklerinin karşılanması için sürekli iyileştirme temel prensip olarak benimsenmiştir. Üretimde sıfır hata, tatmin olmuş müşteri, insana saygı, temiz çevre, uyumlu bir çalışma ortamı firmamızın temel hedefleridir.

Selçuk Kauçuk Firma Kapasitesi

   Farklı ebatlarda 150 göz otomatik kauçuk pişirme presleri ile merkezi pişirme sistemi kullanılarak çeşitli ölçülerde çalışılmaktadır. Kauçuk preslerimiz merkezi hidrolik sistemle 180 bar’a kadar basınç sağlanarak kontrol edilmektedir.

   5 kişisi idari olmak üzere toplam bünyesinde 48 personele istihdam sağlamaktadır.

Firmamız ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahiptir

Makine parkımız;

Hamurhane

1 adet ÖTL geri dönüşüm tesisi
1 adet PVC parlama makinesi
2 adet otoklav kazanı
4 adet friksiyon hamur makinesi
5 adet hamur makinesi
1 adet 50 litre kauçuk karıştırıcı (bambury)
5 adet otomatik kesim presi
2 adet 100 kg. PVC mikser (soğutmalı)
1 adet 3 ton fort lift
1 adet traktör kepçe

Üretim

150 adet farklı ebatlarda kauçuk presleri
3 adet plastik akıtma(enjeksiyon) makinesi
Değişik ebatlarda ayakkabı dikiş ve monte makineleri
1 adet 2.000.000 m3 kızgın yağ kazanı ve donanımları

Kalıphane (atölye)

1 adet CNC dik işleme merkezi
1 adet üniversal torna
1 adet rovelver torna
1 adet kumlama makinesi
1 adet 1000 litre merkezi kompresör
2 adet ayaklı matkap
1 adet kalıp kontrol presi
Kauçuk dayanıklılık ve test makineleri

Bir önceki yazımız olan Meram Kauçuk Karo Esnek Zemin ve Kent Mobilyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR