• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,246 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Kauçuk Zemin Kaplama Kullanımı ve Faydaları

Makalemiz zemin kaplama çözümlerinde; güvenlik, konfor, esneklik ve dekoratiflik eklemek isteyenler için kauçuk kaplama kullanmalarının yararları hakkındadır.

kauçuk zemin faydaları

Emniyet:

   Kauçuk döşemeler kullanılan ortamın emniyetini gerçekleştirmek için tasarlanmış şekildedir. Çoçuk parkları düşme Kullanılan kaplama yapıştırıcı kullanmadan çoğu yüzeylerde kullanılabilmektedir. Kauçuk zemin yüzeyi mat olduğu için kayma yapmaz. Kauçuk döşeme esneklik istenen tüm alanlarda emniyet için bir örnektir.

Çevre :

   Kauçuk zemin geri dönüşümlü bir malzemedir. Doğada kaybolmayan lastik atıklarını çevreye zarar vermeden tekrar geri dönüşüm ile kazandırmak adına üretilen kauçuk zemin çevre dostu bir üründür. Geri dönüşümlü ikinci el lastikler sektörün büyük kaynaklarıdır. Dünya genelinde milyonlarca yıpranmış ve terk edilmiş lastikler düzenli olarak depolanır ve kauçuk zemin malzemesi olarak çevreye tekrar kazandırılır.

Rahatlık:

   Kauçuk zemin kaplama esneklik istenen tüm sert yüzeylerde sağlıklı ve faydalıdır. Yumuşak kayma dayanıklı kauçuk zeminler; normal beton gibi sert bir yüzeyden etkilenen kemikler arasındaki eklemleri korumada yastık görevi görerek yardımcı olmaktadır. Sert yüzeylerde uzun süreli yürüme ve çalışma eklemlerin arasındaki kıkırdak yastıklama dejenerasyonu neden olabilir. Sert yüzey alanlarda çalışanlara veya spor yapanlara kauçuk zemin kullanımı büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

  Kauçuk zemin kullanılan alanda uzun vadeli maliyetleri azaltarak etkin bir çözüm olabilir. Bir binanın dışında veya spor alanlarında kullanılan kauçuk zeminler, alerjenler ve diğer potansiyel toksik maddeleri önlemeye yardımcı olabilir.

   Emniyet, çevre, sağlık ve konfor yönünden kauçuk zemin kaplamanın kısa veya uzun vadeli kullanımı etkilidir. Kauçuk zeminleri istenilen alanlara uygulamak oldukça kolaydır. Maliyet açısından uzun ömürlülük düşünürsek ucuz bir yapı sistemidir.

Bir önceki yazımız olan EPDM Granül Nedir başlıklı makalemizde epdm granül, epdm granül nedir ve epdm granüller hakkında bilgiler verilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR