• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434

HABER DETAYI

19 Nisan 2015 00:29

Standard Profil İhracat Yıldızları Ödülü

Standard Profil İhracat Yıldızları Ödülü

Standard Profil’e İhracat Ödülü

   Standard Profil, geçen yıl gerçekleştirdiği üretimle Türkiye’nin en çok kauçuk ihraç eden üçüncü firması olarak İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) İhracatın yıldızları ödülünü kazandı.

   Standard Profil açıklamasına göre, 2014 yılında toplam 175 milyon avroluk kauçuk ve yan ürünleri ihracı gerçekleştiren şirket, İMMİB’in geleneksel hale getirdiği “İMMİB İhracatın Yıldızları” ödül töreninde ödüle değer görüldü.

  Otomotiv yan sanayisinde sızdırmazlık profili üretimi gerçekleştiren Standard Profil, 2014 yılında Kauçuk ve Kauçuktan Eşya Kategorisinde en çok ihracat yapan üçüncü firma oldu.

  Törende Standard Profil’in ödülünü almak için hazır bulunan Kaliteden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Deveci, fimanın çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Uluslararası Türk şirketi Standard Profil olarak ülkemiz ihracatına katkı sağlamaktan son derece gurur duyuyoruz. Kalite ve inovasyon odaklı üretim ve yönetim stratejilerimiz sayesinde global otomotiv pazarında tercih ediliyoruz. Düzce ve Manisa’daki fabrikalarımızla birlikte 7 ülkede toplam 10 fabrikamız sayesinde, sızdırmazlık profili alanında Avrupa’da ikinci, dünyada beşinci sıradayız. Geçen yıl toplam 345 milyon avro olan global ciromuzun 235 milyon avrosunu Türkiye’de gerçekleştirdik. 2013’e göre yüzde 11 artırdığımız 175 milyon avroluk ihracatımız sayesinde, EPDM ürünlerimizle kauçuk alanında üçüncü, TPV ürünlerimizin dahil olduğu alanda ise 40. sırada yer alarak bu sene de ihracatın yıldızlarından biri olmayı başardık.”

Standard Profil;

  • Her zaman en önemli önceliği olan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için müşterileri, tedarikçileri ve diğer iş ortakları ile dürüst, adil ve yasal bir tutum içerinde iş yapacaktır.
  • Çalışanlarının adil ve piyasa şartlarına uygun ücretlendirilmesini, onların imkan ve sorumluluklarını anlamasını, motive edici ve destekleyici sosyal bir kültürde çalışmalarını, sağlıklı ve güvenli bir ortamda iş yapmalarını sağlayacaktır.
  • Çalışanlarının, ailelerinin ve toplumun gelişimine ve başarısına katkı sağlayacaktır.
  • Çevreye saygılı olacak, çevre ile ilgili standart ve kurallara uyacak, iyi bir yurttaş ve toplumun faydalı bir üyesi olacak, enerji tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını azaltacaktır.
  • Tüm paydaşlarının yararına yaptıklarında sürekli gelişim için çabalayacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR