• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434

HABER DETAYI

18 Haziran 2015 18:01

Kauçuk Derneği Yönetim Kurulu

Kauçuk Derneği Yönetim Kurulu

Kauçuk Derneği Yönetim Kurulu

2014 – 2016 Yönetim Kurulu Üye Listesi

kauçuk derneği yönetim kurulu

Başkan : Nurhan KAYA

   1957 Mardin doğumlu olan Kaya, Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yedi yıl mühendislik yaptı. Halen Derby Konveyör Bant Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra; sekiz yıldır Kauçuk Derneği Başkanlığını, Veliköy Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı ve Veliköy OSB Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

   Ayrıca Kimya Sektör Platformu Üst Kurul Üyeliğini de sürdüren Kaya; İstanbul Sanayi Odası’nda 2 dönemdir Meclis Üyesi olup, 2013 yılında İstanbul Sanayi Odası’ndan, TOBB Sanayi Odaları Konsey üyeliğine seçilerek Kauçuk Sektörünün ilk defa TOBB’da temsil edilmesini sağladı. Evli ve dört çocuk babası olan Kaya’nın özel zevkleri arasında futbol ve kayak önemli bir yer tutmaktadır.

Başkan Yrd. : Yakup ÖZDANON

   1959 İstanbul doğumlu olan Özdanon, Beyoğlu Ticaret Lisesi mezunu olup 1979 yılında iş hayatına başlamıştır. Ortaklar Kauçuk Ltd.Şti- Styleva Kauçuk Ltd.Şti. ve Mevlana Kauçuk Ltd. Şirketlerinin sahibidir. İki çocuk babası olan Özdanon Ege Bölgesi Sanayi Odası Kauçuk Komitesi Başkan Yardımcısı, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyesi, KOSBİ Kemalpaşa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Müteşebbis Heyet Üyesi, OSBÜK Organize Bölgeler Üst Kurul Üyesi ve MD 118-R Lions Kulüpleri Birliği Yarımada Çeşme Lions Kulübü üyesidir. Hobileri arasında fotoğrafçılık ve deniz tutkusunu sayabiliriz.

Başkan Yrd. : Zeynep Tülin YILMAZ

   1964 Ankara doğumlu olan Yılmaz, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra Vakıflar Bankası’nda memur olarak çalışmaya başlamış, toplamda 20 yıl çeşitli şubelerinde hizmet vererek banka müdürlüğünden emekli olmuştur. Emekli olduktan sonra profesyonel bir akademi kursunda muhasebe öğretmenliği yapmıştır.

   Çeşitli inşaat firmalarında finans müdürlüğü yaptıktan sonra Özdekan Kauçuk A.Ş.’de 6 yıldır genel koordinatör olarak görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra Ankara Ostim Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesinin kuruluşunda görev almıştır. Kauçuk ve mevzuatlarla ilgili çeşitli araştırmaları vardır. Bir kız annesi olan Yılmaz’ın özel zevkleri arasında tiyatro ve konserler önemli bir yer tutmaktadır.

Başkan Yrd. : Fahriye YÜKSEL

   1970 Hayrabolu doğumlu olan Yüksel, Trakya Üniversitesi İşletme mezunudur. Mezun olduktan sonra Derby Konveyör Bant San.Tic.A.Ş.de 21 yıl görev almıştır. Son 3 yıldır kendi firması olan merdane kaplama işi yapan Vizyon Kauçuk ve Kaplama San.Tic.Ltd. Şti. de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. 2 yıldır Kauçuk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdüren 3 kız annesi Yüksel’in özel zevkleri arasında yüzme ve kayak yer almaktadır.

Sayman : Murat ÖZKILIÇ

   1973 Artvin Borçka doğumlu olan Özkılıç, ilk ve ortaokulu Artvin’de, liseyi Rize’de okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu 2 senelik ön lisans Muhasebe Bölümünü bitirdi. Daha sonra dikey geçişle Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geçti. Okulu bitirdikten sonra, bir süre gayrimenkul piyasasında aktif rol oynadı.

   1999–2000 yılları arasında vatani görevini yaptıktan sonra 2002’de Elkim Kauçuk ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. sahibi Sn. Gülşen Elbasan’la evlendi. 2002’den bu yana kauçuk sektöründe ithalatçı ve tedarikçi olarak çalışmalarını sürdürmekte. Bir kızı ve bir oğlu olan Özkılıç’ın hobileri arasında, atıcılık- avcılık, seyahat etmek, sinema, müzik ve organik tarım bulunmaktadır.

Üye : Suphi ATLIHAN

   1948 Urfa doğumlu olan Suphi Atlıhan, Yıldız Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Halen Telas Lastik San.ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra Kauçuk Derneği üyeliğini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Atlıhan’ın özel zevkleri arasında masa tenisi sporu önemli bir yer tutmaktadır. FB Veteran Masa Tenisi Kulübü’nün de kurucu üyelerinden olan Suphi Atlıhan, halen profesyonel olarak masa tenisine devam etmektedir.

Üye : Şirzat KARAYEL

   1963 İstanbul doğumlu Şirzat Karayel, ilköğretimini Almanya’da tamamlamış ve Münih Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliğini bitirdikten sonra 1990’da Continental Şirketinde Proje Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 1992 senesinde Continental tarafından Hannover Üniversitesinde Kauçuk-Teknoloji bölümünde okutulmuş olup ve daha sonra kendisi 2000’de İşletme Bölümünü bitirmiştir. Yaklaşık 25 yıldan beri farklı ülkelerde ve Continental Şirketler Grubunun değişik alanlarında yönetici olarak görevlendirildikten sonra 2006 yılında Bursa’ya ContiTech Lastik Şirketine Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Üye : Abdalla Mbaruk ABDALLA

   Abdalla Mbaruk Abdalla 1972 yılı Kenya Mombasa doğumludur. Duke of York (Lenana) School -Nairobi Lisesi’nin Teknik Bölümünden 1990 tarihinde mezun olmuştur. Lenana School’un yüzme ve rugby takımlarında yer almış, izci grubu başkanlığı yapmıştır. Liseden sonra Nairobi’de Jeurgensen & Architects Mimarlık firmasında, teknik bölümde, 1 yıl çalışmış, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği eğitiminden sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

   Bahariye Mensucat A.Ş.de Proses Mühendisi olarak bir süre çalıştıktan sonra Marara Dış Ticaret Firmasının kurucuları arasında yer almış, daha sonra Hindistan Bombay’da Kauçuk Teknoloji Eğitimi’ni tamamlamıştır. Bahçe ile uğraşmak, bitki yetiştirmek, yelkencilik, kitap okumak, yüzme, tracking ve egzotik yemek pişirmek hobileridir.

Üye : Behlül METİN

    1962 İzmit doğumlu. İzmit Endüstri Meslek Lisesini ve Yıldız Teknik Üniversitesini bitirdi. 1983 yılından beri kauçuk sektörünün içinde yer almaktadır. Şu an Kocaeli’de faaliyet gösteren, O-ring Profil Lastik Sanayi isimli firmanın sahibi olup, lastik profil imalatıyla uğraşmaktadır. 2005 yılından bu yana, Kauçuk Dergisinde çok sayıda yayınlanmış röportaj ve yazısı bulunmaktadır. Fırsat buldukça yurt dışında seyahat etmektedir. Değişik dergi ve internet sitelerinde, gezileri konusunda yazıları bulunmaktadır.

Kaynak : kaucukdernegi.org.tr

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR