• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434

HABER DETAYI

11 Haziran 2014 10:05

HDM Kauçuk ; Rusya inşaat sektöründe 50 yıllık iş potansiyeli var

Sektörleri açısından Rusya’da rekabet avantajlarının olduğunu söyleyen HDM Kauçuk Genel Müdürü Hasan ÖZKURT “İnşaat sektöründe neredeyse önümüzdeki 50 yılı kapsayacak iş potansiyeli mevcut” dedi. ÖZKURT, ülkede esnek darbe emici kauçuk zemin döşemelerine talebin oldukça fazla olduğunu kaydetti.

hdm
Kauçuk zemin kaplama alanında faaliyet gösteren HDM Kauçuk Zemin Kaplama, yeni makine parkını yenilemesinin ardından yurtdışı pazarlara açılmayı hedefliyor. Sektörleri açısından Rusya!da rekabet avantajlarının olduğunu söyleyen HDM Kauçuk Genel Müdürü Hasan ÖZKURT inşaat sektöründe neredeyse önümüzdeki 50 yılı kapsayacak iş potansiyeli mevcut dedi.

Esnek darbe emici zemin kaplamaları üretiminde uzmanlaştıklarını belirten ÖZKURT “kauçuk karo üretimimiz aylık ortalama 5 bin metrekareyi buluyor. Bunun yanı sıra yine kapalı spor salonları, açık spor alanlarında kullanılan kauçuk rulo halı imalatı yapıyoruz. Rulo halıda ise aylık 35 bin metrekarelik üretimimiz var. Özellikle belediyelerin yaptırdığı spor komplekslerinin, ortak yaşam alanlarının ve çocuk parklarının artmasının sektörümü ve şirketimizi daha da güçlendireceğini düşünüyorum. Firma olarak çevreye ve sağlığa zararı olmayan ürünlerimizin farklı alanlarda kullanılması için gerekli Ar-Ge çalışmalarını yapıyoruz”diye konuştu.

hdm1

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR