• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434

HABER DETAYI

18 Ağustos 2014 13:49

1. PLASTİK ve KAUÇUK TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

1. PLASTİK ve KAUÇUK TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, yüze yakın ülkede satışa sunulan, uluslararası markalaşma sürecinin gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile her geçen gün pazar payını artıran Petlas, Gazi Üniversitesi Ostim Meslek Yüksek Okulu ev sahipliğinde düzenlenen “1. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri Sempozyumu ve Ürün Sergisi”ne sponsor oldu.

Sektöre katkı sağlayacak etkinliklere destek vermeyi sürdüren Petlas; amacı, plastik, kauçuk ve polimer teknolojileri alanında çalışan bilim insanları ile sanayicileri bir araya getirmek, bu alanda yeni verileri sunmak, problemleri konuşmak ve tartışmak olan “1. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Teknolojileri Sempozyumu ve Ürün Sergisi”nin ana sponsorluğunu üstlendi.

29-30-31 Mayıs tarihlerinde, Gazi Üniversitesi Ostim MYO’da gerçekleştirilen sempozyumda; Plastik Üretim Teknolojileri, Kauçuk Üretim Teknolojileri, Polimerik Malzemeler ve Genel Uygulamalar, Plastik Hammaddeleri ve Katkı Malzemeleri, Kauçuk Hammaddeleri ve Katkı Malzemeleri, Ambalaj ve Paketleme, Kalite Kontrol/Ölçme ve Değerlendirme, Kauçuk ve Plastik Sektörüne İlişkin Mevzuat, Lastik ve Plastik Teknolojisi Eğitimi başlıklı konular paylaşıldı ve sunumlar yapıldı.

Sempozyumda; Dept. of Mechanical&Aerospace Engineering University of Miami USA, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği, Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği, Yalova Üniversitesi, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği, Mersin Üniversitesi, Arçelik AŞ, Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği, Kadir Has Üniversitesi Kadir Has MYO, Islamic Azad University-İran, Uşak Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi gibi kurumlardan katılımcılar yer aldı.

Sempozyum kapsamında stantları ziyaret eden Düzce Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi’nden gelen öğrenci gruplarına, Gazi Üniversitesi Ostim MYO Lastik ve Plastik Teknolojisi öğrencilerine Petlas tarafından, lastik okuma, desen yapısı, lastik üretimi, lastik üretiminde kullanılan malzemeler, lastik kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar, araçlara uygun lastik seçimi, lastik etiketleme gibi konular hakkında da detaylı bilgiler verildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR