• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,946 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: ÇALI SANAYİ BÖLGESİ GEYVELİ CAD. NO:28 16235 NİLÜFER - BURSA
  • TELEFON: 0 224 215 44 19
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

   1987 yılında sızdırmazlık ekipmanlarıyla üretime başlamış olan EL-SAN KAUÇUK , 2000 yılında kurumsallaşarak EL-SAN KAUÇUK METAL SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ve EKS PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ. ünvanı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

   Kuruluşundan bu yana benimsediği kalite ve hizmet ilkesinden ödün vermeyen firmamız iç ve dış piyasalarda kendisini kanıtlamış ve ISO 9001-2000 Kalite Belgesi ile kaliteye verdiği önemi sağlamlaştırmıştır.

   Hedefi kalite olan ve her geçen gün gelişen teknolojiyi takip ederek , müşterilerine iyi bir hizmet sunmayı ilke edinmiş bilgi ve deneyime sahip EL-SAN KAUÇUK METAL SAN.TİC.LTD.ŞTİ., bu gün olduğu gibi gelecekte de hizmet ağını genişleterek sektördeki yerini koruma düşüncesindedir.

Ürünlerimiz

   Ana üretim konusunu oluşturan takoz,conta,körük vb. parçalar otomotiv , inşaat , makine ekipmanları başta olmak üzere bir çok sektörde kullanılmaktadır. Bununla birlikte EL-SAN KAUÇUK METAL SAN.TİC.LTD.ŞTİ , kauçukla ilgili müşteri talepleri doğrultusunda , teknik resim ya da numune üzerinden olabilecek tüm çalışmalara açık bulunmaktadır.

Bölümlerimiz

Hamur Hazırlama;

   Müşteri ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda hamur hazırlama bölümüne gelen hamur, çeşitli işlemlere tabi tutulmakta ve vulkanize pres bölümüne iletilmektedir.

   Hamur hazırlama bölümünde EPDM, CR (Neopren) , NBR (Nitril), NR (Tabi Kauçuk) ve Silikon Hamur (Q) olarak çalışmalarımız bulunmaktadır.

Laboratuvar Arge;

Kalite standartlarımızı korumak ve geliştirmek adına laboratuvarımızda sürekli olarak kontrol ve ARGE amaçlı çalışmalar yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda yaptığımız testler aşağıdadır;

* Kopma Mukavemeti ve Maksimum Uzama

* Sertlik

* Yırtılma Direnci

* Farklı Isılarda Deformasyon ve Yaşlandırma Testleri

* Reometre Testi

* Katılarda Yoğunluk Testi

Vulkanize Pres;

   Fabrikamızda otomatik preslerde transfer ve kompresyon presleme sistemleri uygulanmaktadır. Kauçuk parça üretimindeki önemli bir etkisi olan vulkanizasyon şartları (zaman, sıcaklık, basınç) parametreleri en uygun seviyelerde ayarlanır, operatör ve Kalite kontrol elemanlarımız tarafından devamlı kontrol altında tutulurlar.

Kalite kontrol;

  Presten çıkan bütün ürünler Kalite Kontrol bölümünde elle ve gözle en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmektedir.Kontrolü biten ürünler,tanımlı olarak ürün kasalarına yerleştirilerek kolilenmek üzere sevkiyat bölümüne gönderilmektedir.

Sevkiyat;

   Terminlere uygun olarak hareket edilen sevkiyat bölümünde üretimimiz olan ürünler, düzenli ve temiz bir şekilde kolilenmekte ve paletlenmektedir. Taşıma paletleri üzerine hazırlanan karton kutular, sevk araçlarına deforme olmayacak şekilde emniyetli biçimde yerleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan H.B.A. Kalıp Makina Kauçuk Plastik Ltd. Şti. başlıklı makalemizde hba kalıp, hba kauçuk ve hba makina hakkında bilgiler verilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR