• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,608 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

   Nüfustaki ve kişi başına tüketimde görülen artış, üretilen atık miktarını da her geçen gün arttırıyor. Metal, plastik, karton, kağıt ve cam ambalajlar ise doğadan sağladığımız değerli hammaddeler arasında önemli bir yer tutuyor.

   Ambalaj atıklarının geri kazanıma yönlendirilmesi, oluşturulan çöp miktarını da düşmesini yardımcı oluyor. Çöp miktarının azalması, insanlığı birçok iş yükünden kurtararak, çöpün taşınması ve depolanmasını kolaylaştırıyor. Katı atık depolanan alanlarda, binlerce ton çöp miktarı ve hacmi azalıyor. Bu depolama alanları oldukça büyük yatırımlar olduğundan, kullanım alanı azaldıkça, alanların kullanım ömürleri ve maliyetleri de azalıyor.

   Ambalaj içindeki ürünü kullandıktan sonra, ambalajı çöpten ayrı olarak biriktirmek çöp miktarını azaltmakla birlikte, yeni ambalaj ürünleri için hammadde sağlayarak doğaya katkı sağlıyor.

Ambalajlardaki geri dönüşümlere örnek vermek gerekirse:

* 1 ton atık kağıt, hammadde olarak kağıt hamuruna katıldığında, 20 ağaç kurtarılmış oluyor.

* Geri dönüştürülen her 1 ton cam, 100 litre petrol tasarrufu sağlıyor.

Ambalajları çöpten ayrı toplama alışkanlığı, geri kazanım endüstrisi ve endüstri istihdamının da gelişmesini sağlıyor. Doğal kaynakların korunması, hoyratça harcanmaması ve enerji tasarrufu ülke ekonomisine yarar sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Ambalaj Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR