• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,096 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Sarıhamzalı Mah 47011 Sokak No: 12 / B Nakliyatcılar Sitesi Yanı)
  • TELEFON: 03224412059
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1960 yılında kurulan Akbulut Geridönüşüm İlk Kurulduğu yıllarda 80 metrekarelik çalışma sahalarında sadece Plastik Kırma işi ile hizmet veriyordu.1980 yıllarında 5 kardeş işin başına geçerek plastik geri dönüşüm sektörunde önemli bir yer sahibi misyonu ile yola çıkmışlardır.Yılların geçmesi ile Çalışma sahalarını 10 000 metrekare ye çıkartan Akbulut Geridönüşüm ,Granül İmalatı,Polietilen imalatı ve Polipropilen imalatı ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.Geridönüşüm sektöründe emin adımlarla ilerleyen Akbulut Geridönüşüm Çalışma sahaları ile birlikte hizmet ağını da genişletme vizyonu ile devam etmektedir.

 

AŞAĞIDA GÖRDÜĞÜNÜZ PLASTIK ÜRÜNLERININ HAMMADDELERINI FIRMAMIZDAN TEMIN EDEBILIRSINIZ!

Granül

Polipropilen, otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir.Monomer propilenin
polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilenkimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.
Polipropilen, yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır.Sürtünme katsayısı düşük olup, çok iyi elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci iyidir.

Polietilen

Polietilen Beyazca, yarıgeçirgen, yumuşatılabilen ve oldukça dayanıklı bir polimer. Piyasada satılanı Özellikle şeffaf olanıdır. Şeffaflık derecesiyle yoğunluğunun alakası vardır. Yoğunluk arttıkça şeffaflık artar. Piyasada, yoğunlukları 0,925’ten düşük, 0,925 ile 0,94 arasında ve 0,94’ten büyük olmak üzere üç çeşit (düşük, orta ve yüksek yoğunluklu) polietilen vardır.

 Polipropilen

Petrol parçalanırken Gaz olarak açığa çıkan ürünün polimerizasyonu sonucu oluşan sentetik Madde. Düşük maliyetli, petrokimya artıklarından elde edilen genel maksatlı bir ısıl yoğruk. Polipropilen , otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin Polimer hale getirilmesi ile elde edilen Polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

YYPE Polietilen

Etilenin çeşitli yöntemlerle polimerleştirilmesinden elde edilen, dayanıklı, parlak, birçok kimyasal Madde etkisiyle bozulmayan saydam katıya Polietilen denir.
Suya, kimyasal maddelere karşı direnci iyidir.
– Işığa ve açık havaya karşı dayanıklı değildir. Katkı maddeleri katılarak bu
problem ortadan kalkar.
– Mekanik özellikleri çok iyi olup özellikle darbe ve çekme dayanımları
yüksektir.
– Çekme dayanımı 225?350 kg /cm², sıcaklık dayanımı 100 oC üzerindedir.
– Elektriksel uygulamalara da çok elverişlidir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR