• info@kaucuk.org
  • 0 312 394 4 434
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,796 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

3. Köprüler Viyadükler Sempozyumu / 8 – 10 Mayıs 2015

kopruler viyadukler sempozyumu

   3. Köprüler Viyadükler Sempozyumu Bursa Şube yürütücülüğünde 08-09-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirecektir.

   Köprülerin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Ülkemizde de eski uygarlıkların izlerini taşıyan tarihi köprülerimiz bulunmaktadır. Tarihi köprülerin gelecek nesillere aktarılması bir insanlık görevidir. Tarihi köprülere uygulanacak restorasyon işlemlerinin irdelenmesi ve tartışılması bu yapıların özgünlüklerini korumaları açısından büyük önem arz etmektedir. Diğer köprüler ve viyadükler ise günümüzde çok önemli bir ihtiyacı yerine getiren mühendislik yapılarıdır.

   Bilim ve teknolojideki gelişmeler, köprü tasarımında ve yapılmasında uygulanacak teknolojilerde beklentileri de artırmaktadır. İnşaat mühendislerine düşen önemli görevlerden biri de bu beklentilere cevap vermektir. Ülkemizdeki ve yurtdışındaki köprü uygulamalarının konunun uzmanları tarafından meslektaşlarımızın bulunduğu ortamda tartışılması ve irdelenmesi mesleki bilgi birikimi ve gelişimi açısından yararlı olacaktır.
Belirtilen nedenlerle bu sempozyumun temel amacı; akademisyen, uzman ve uygulayıcılarımızı bir araya getirerek köprü tasarım, hesap ve yapımı kapsamında yer alan konularla ilgili gelişmeler ve ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik önerilerin paylaşılmasına zemin hazırlamaktır.

   Bu amaçla TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 3. Köprüler Viyadükler Sempozyumunu Bursa Şube yürütücülüğünde 08-09-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirecektir.
Kaynak : Türkiye Köprü ve İnşaat Cemiyeti

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR